Home › Komplikace › Rippling

Aktuality

20.6.2013
Zvětšení prsou za akční ceny:

Vzhledem k velkému úspěchu letní akce na augmentaci prsou nabízí MUDr. Ivan Justan PhD i v měsíci září zvětšení prsou za 53490Kč. Cena zahrnuje vše od předoperačního vyšetření až po poslední kontrola.

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí zvětšení prsou za konečnou cenu 56990Kč.

31.3.2012
Výplně - 3500Kč za 1ml:

Dubnová akce, při které Vám Effect clinic nabízí aplikaci výplní za neuvěřitelnou cenu 3500Kč za 1ml výplně.

VLNĚNÍ IMPLANTÁTU

 

Další specifickou pozdní komplikací, která může nastat po několika týdnech či měsících po augmentaci prsů je tzv. rippling – vrásnění implantátu. K tomuto defektu může dojít, je-li implantát silně fixován k vazivu okolní prsní tkáně či pokud se kolem implantátu utvoří vazivová kapsula. Takto vytvořené záhyby na implantátu jsou pak zrakem viditelné a hmatatelné  především u pacientek s nedostatečným množstvím prsní tkáně, která by implantát překryla.  Pokud jsou záhyby utvořené na implantátu většího rozsahu může rippling vyvolávat bolest v prsou a záhyby mohou dráždit a poškozovat okolní prsní tkáň.

Problém ripplingu se objevoval častěji dříve u pacientek, kterým byly implantovány implantáty plněné tekutým silikonem nebo fyziologickým roztokem. Tento typ implantátu totiž drží hůře tvar než moderní implantáty, které jsou plněné tuhým, kohezivním gelem.

Zvýšené riziko vzniku této pooperační komplikace je u pacientek s implantáty plněných tekutým silikonem (dnes se již téměř nepoužívajíj) či fyziologickým roztokem, příliš štíhlých pacientek s nedostatkem kožní tkáně či malou prsní žlázou k překrytí implantátu nebo při umístění implantátu pod žlázu.

Z těchto důvodů se pro snížení rizika vzniku vrásnění implantátu doporučuje implantovat implantáty tzv. 3. generace plněné kvalitním kohezivním silikonovým gelem a s texturovaným povrchem, který napomáhá lepšímu přilnutí implantátu k prsní tkáni. Příznivě může toto riziko ovlivnit také umístění implantátu pod prsní sval.

V některých lehčích případech ripplingu lze v rámci terapie provést přenos (transplantaci) vlastního tuku pacientky do prsou, tak, že prsní tkáň okolo implantátu zvětší svůj objem a překryje tak zvrásněný implantát. V případě, že k ripplingu došlo vlivem vzniku kapsuly kolem implantátu, doporučuje se chirurgické rozrušení kapsuly naříznutím a rozprostřením implantátu.V ostatních případech připadá v úvahu již pouze výměna implantátů za splnění všech podmínek, kterými lze budoucí opětovný vznik ripplingu eliminovat, nikoliv úplně vyloučit.