Home › Komplikace › Infekce

Aktuality

20.6.2013
Zvětšení prsou za akční ceny:

Vzhledem k velkému úspěchu letní akce na augmentaci prsou nabízí MUDr. Ivan Justan PhD i v měsíci září zvětšení prsou za 53490Kč. Cena zahrnuje vše od předoperačního vyšetření až po poslední kontrola.

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí zvětšení prsou za konečnou cenu 56990Kč.

31.3.2012
Výplně - 3500Kč za 1ml:

Dubnová akce, při které Vám Effect clinic nabízí aplikaci výplní za neuvěřitelnou cenu 3500Kč za 1ml výplně.

INFEKCE

 

Každý chirurgický zákrok je spojen s rizikem infekce v operační ráně, která narušuje normální průběh procesu hojení. Riziko infekce po augmentaci je zhruba srovnatelné jako u ostatních operačních výkonů. Díky opatřením současné moderní chirurgie a sterilnímu prostředí je dle statistik vznik infekce v ráně v pooperačním období zaznamenán zhruba v 1% všech případů.

 

Povrchová infekce

Povrchová infekce se vyznačuje zarudnutím a případnou tvorbou sekretu v oblasti operační rány. Terapeutickými opatřeními v tomto případě jsou pravidelné převazy a dezinfikování rány. Zároveň jsou podávány pacientovi antibiotika k zabránění proniknutí bakterií do hlubších vrstev tkání. Jedná se o méně závažný druh infekce a pokud  je včas rozpoznán a okamžitě nasazena léčba, lze zánět vyléčit zcela bez následků.

 

 

Hluboká infekce

Méně častým projevem je infekce v hlubších měkkých tkáních, která je nejčastěji doprovázena hnisavým výtokem, bolestí a citlivostí v operační ráně, někdy také horečkou. V rámci terapie se podávají vyšší dávky antibiotik s chlazením a častými kontrolami. V některých případech a při velmi rozsáhlé infekci je nutno odstranit prsní implantáty z prsou.

 

Ve většině případů, kdy dochází při hlubší infekci k tvorbě hnisavých ložisek, tzv. abscesů, dochází k reoperaci, při které se hnisavá ložiska dezinfikují. Pokud je infekcí zasažena také dutina kolem implantátu a dosavadní antibiotická léčba byla neúspěšná, musí být implantát vyjmut. Teprve po úplném zhojení rány, zhruba za několik měsíců, může být provedena augmentace s vložením implantátů znovu.

 

Při včasném nerozpoznání ranné infekce může dojít k proniknutí bakterií do krevního oběhu, tzv. sepsi, což se projevuje reakcí organismu doprovázenou např. horečkami,únavou a v extrémních případech může vést až k celkovému vyčerpání organismu.